• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

W ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ

  • 2356
Zblewo. “Samochwała”, “Abecadło”, “Okulary”… - któż z nas nie pamięta z dzieciństwa tych wierszyków? Wychowały się na nich kolejne pokolenia, a dziś ( tj. 25 kwietnia) można je było usłyszeć w wykonaniu naszych przedszkolaków na gminnym przeglądzie recytatorskim w Pinczynie.

Wczesnym przedpołudniem, sala miejscowego WDK-u wypełniła się dziećmi, a wraz z nimi – radością, uśmiechem oraz kolorami, misiami i wspaniałymi balonikami! Tym samym – dzięki przepięknie przygotowanej scenografii - powstała prawdziwa kraina bajkowych opowieści. Na scenie zaprezentowało się prawie 20 małych wykonawców z przedszkoli w Pinczynie, Zblewie, Borzechowie, Bytoni oraz Kleszczewie Kościerskim. Przedszkolaków i ich piękne recytacje oklaskiwali rówieśnicy oraz dorośli – ich nauczyciele, a także gospodarze imprezy i zaproszeni goście. Wśród nich m.in. Iwona Loroch – dyrektor ZKiW w Pinczynie, Irena Szulkowska – sołtys sołectwa Pinczyn, Aneta Osowska – dyrektor GOK-u w Zblewie oraz Marek Mischke, kierownik CUW w Zblewie. Dorośli przygotowali dla dzieci wspaniałą niespodziankę – zadedykowali im i przedstawili piękną prezentację „Murzynka Bambo”. Był też gość specjalny – prawdziwie puchaty Miś Puchatek, który bawił się i tańczył razem z dziećmi.

 

 

Na koniec, wszyscy mali wykonawcy otrzymali dyplomy i wspaniałe prezenty, ufundowane przez wójta gminy Zblewo oraz miejscowe firmy: Dekpol, Metalhesz i Elpol. Przedszkolaki były zachwycone! Na wszystkich czekał też poczęstunek i pyszny sernik, przygotowany przez panią Gabrysię – intendentkę z przedszkola w Pinczynie.

 

Dodajmy, że to już XIV edycja tego wydarzenia. Jego organizatorem jest Przedszkole Publiczne w Pinczynie, a dzisiejszą imprezę poprowadziły Małgorzata Loroch i Anna Wiśniewska.

Źródło: zblewo.pl