• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

MARSZ PAMIĘCI W POGÓDKACH

  • dscn8719
Skarszewy. 6 maja, o godz. 9:00 wyruszył z Tomaszewa Marsz Pamięci poświęcony Piotrowi Szturmowskiemu, jednej z pierwszych ofiar bestialsko zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Wspólnie wędrowali harcerze z 10. Drużyny Harcerskiej "Wilki" ze Skarszew, 5 Gromada Zuchowa z Pogódek, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Pogódek i Koźmina, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz rodzina Patrona. Bezpieczeństwa strzegli nasi strażacy z Pogódek i Koźmina. Moc wzruszeń, wiele wspomnień, chwila dla brata i siostry, drożdżówka, ognisko, modlitwa za wielkiego Patriotę Piotra Szturmowskiego i zatrzymanie u celu marszu - miejscu, w którym został zamordowany. Cisza, złożone kwiaty i łzy... łzy wdzięczności, że ludzie pamiętają o Osobie, której śmierć była jedną z wielu w tym czasie, a jednak dla naszego społeczeństwa lokalnego, wnuków, prawnuków, praprawnuków strata ogromna. Z całego serca dziękuję harcerzom, zuchom, strażakom z OSP Pogódki i Koźmin, nauczycielom, członkom Koła Teatralnego z Pogódek, uczniom i rodzicom, rodzinie Patrona, Dyrekcji ZSP Pogódki oraz wszystkim uczestniczącym w Marszu.

 

 

"Piotr Szturmowski, dobrze wiecie to największy bohater na świecie"

 

prawnuczka Aleksandra Turek wraz z całą rodziną Patrona

Źródło: skarszewy.pl