• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

DUŻO DOBREJ ZABAWY

  • 5-6
Skarszewy. Sporo działo się w minioną sobotę na Os. Sikorskiego. Wszystko za sprawą festynu zorganizowanego z okazji 35-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Skarszewianka” oraz 120-lecia Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim.

Mimo deszczowej aury festyn przyciągnął sporo osób. Przygotowano m.in. dmuchańce i trampoliny dla dzieci, przejażdżki konne, zaprezentował się też GOKiBP, były pokazy strażaków gminnych oraz walki rycerskie w wykonaniu przedstawicieli Grodziska Owidz, ponadto podziwiano pokaz iluzji w wykonaniu Duo Paulo. Z kolei na boisku odbył się mecz OSP Gmina Skarszewy - SMWL „Skarszewianka”, który wygrali strażacy 10:5. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strongmenów z udziałem Sławomira Toczka i Jarosława Dymka, którzy przygotowali konkurencje siłowe dla mieszkańców – ochotników nie brakowało. Gwiazdą wieczoru była grupa grająca disco polo – DEJW. Nie zabrakło też wielkiego tortu przygotowanego dla uczestników imprezy z okazji 120-lecia banku, który ma swój oddział w Skarszewach. 

 

W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Jacek Pauli oraz wiceburmistrz Marcin Byczkowski.

 

Organizatorem festynu była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "Skarszewianka" przy współpracy Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim, GOKiBP w Skarszewach, GOSiR w Skarszewach, diecezjalnego duszpasterza sportu ks. Andrzeja Talińskiego i OSP z Gminy Skarszewy.

Źródło: skarszewy.pl