• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Nagrodzeni przez prezydenta Tczewa

  • IMG_5669
Tczew. 23 sportowców i 11 trenerów otrzymało nagrody prezydenta Tczewa za osiągnięcia w 2016 r.  Ponadto przyznane zostały 2 wyróżnienia.

Uroczystość uhonorowania sportowców i trenerów odbyła się 5 września w Urzędzie Miejskim. Nagrody i stypendia wręczali prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki,  wiceprezydent Adam Urban oraz Mirosław Augustyn, przewodniczący Rady Miejskiej.

 

 

-  Nagrody to tylko skromny wyraz podziękowania za wasze sukcesy – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki. – Poświęcacie swój wolny czas na treningi, rywalizujecie  z rówieśnikami i zdobywacie medale. Gratuluję tak znaczących wyników  i życzę Wam jak najwięcej wytrwałości  na treningach i kolejnych sportowych sukcesów oraz udziału w  igrzyskach olimpijskich, jeśli nie tych najbliższych, to kolejnych.

 

Prezydent pogratulował również trenerom, wielu z nich to szkoleniowcy wyróżniani co roku za kolejne sukcesy swoich podopiecznych. – Wychowaliście już kilka pokoleń sportowców. Życzę Wam wielu kolejnych medalistów – powiedział prezydent.

 

Za nagrody i wyróżnienia, w imieniu sportowców i trenerów, podziękował Eugeniusz Markowicz.

 

Suma nagród dla sportowców to 42 800 zł (od 1500 do 2500), dla trenerów – 7700 zł (po 700 zł).

 

NAGRODZENI SPORTOWCY:

 

- Oliwia Wett – pływanie, MKS Sambor Tczew

 

-  Dawid Kalkowski – pływanie, MKS Sambor Tczew

 

- Igor Wilejto - pływanie, MKS Sambor Tczew.

 

- Marcel Żurawski - pływanie, MKS Sambor Tczew

 

- Julia Sabiecka, karate, SKK Senshi Tczew

 

- Sebastian Pabjan – wioślarstwo, KKS Unia Tczew

 

-  Zuzanna Golicka – jeździectwo, Sopocki Klub Jeździecki

 

- Maria Deptulska - radioorientacja sportowa, Tczewskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej

 

- Patryk Baran – lekkoatletyka, MKS Sambor

 

- Patryk Sowiński – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew/ KS AZS Olsztyn

 

- Marcelina Forduńska, lekkoatletyka, MKS Sambor

 

-  Daniela Kamińska - triathlon, MKS Sambor

 

- Miłosz Walkowiak - triathlon, MKS Sambor

 

- Daniel Ławrynowicz - pięciobój nowoczesny, MKS Sambor

 

- Dominika Karolak - pięciobój nowoczesny, MKS Sambor

 

- Marceli Frelke - pięciobój nowoczesny, MKS Sambor

 

- Miłosz Sabiecki – karate, SKK Senshi Tczew

 

- Zuzanna Ławrynowicz - pięciobój nowoczesny, MKS Sambor

 

- Kamil Sząszor – bilard, KS Arkadia Tczew

 

- Kacper Pepliński – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew

 

- Maksymilian Wieczorkowski – pięciobój nowoczesny, MKS Sambor Tczew

 

- Weronika Solińska,  piłka ręczna, MKS Sambor Tczew

 

- Katarzyna Godlewska – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew

 

NAGRODZENI TRENERZY:

 

- Mariusz Grubich – wioślarstwo, KKS Unia Tczew, trener Sebastiana Pabjana

 

- Stefan Domienikowski – jeździectwo, trener Zuzanny Golickiej

 

- Eugeniusz Markowicz – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew, trener Patryka Sowińskiego

 

- Tadeusz Galiński - lekkoatletyka, MKS Sambor, trener Marceliny Forduńskiej i Katarzyny Godlewskiej

 

- Józef Krawczykiewicz – lekkoatletyka, MKS Sambor, trener Kacpra Peplińskiego

 

- Sławomir Gdaniec – pięciobój nowoczesny, MKS Sambor, trener Zuzanny Ławrynowicz, Maksymiliana Wieczorkowskiego i Marcela Frelke

 

- Mariusz Marut - pięciobój nowoczesny, MKS Sambor, trener Zuzanny Ławrynowicz, Maksymiliana Wieczorkowskiego i Marcela Frelke

 

- Piotr Maziewski – pływanie, MKS Sambor, trener Marcela Żurawskiego, Igora Wilejto, Dawida Kalkowskiego i Oliwii Wett

 

- Marcin Walkowiak – triathlon, MKS Sambor, trener Miłosza Walkowiaka

 

- Artur Wierzbicki - piłka ręczna, MKS Sambor Tczew, trener Weroniki Solińskiej

 

- Arkadiusz Stubba – karate, SKK Senshi Tczew, trener Julii Sabieckiej i Miłosza Sabieckiego.

 

WYRÓŻNIENIA:

 

- Oskar Bonna - radioorientacja sportowa, Tczewskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej

 

- Natalia Stubba – karate, SKK Senshi Tczew.

 

M.M.

Źródło: wrotatczewa.pl