• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Miłość do biegania

  • 5168
Starogard Gdański. Artur Stosik od 24 lat pracuje w Straży Miejskiej. Zawsze lubił spędzać czas aktywnie. Od lat z sukcesami startuje w maratonach i biegach ulicznych.

– Bieganie to moje hobby i miłość od czasów szkoły średniej. Przez wszystkie lata pracy zawodowej w starogardzkiej Straży Miejskiej biorę udział w biegach ulicznych oraz maratonach. Startuję w każdym Biegu Kociewskim i Szpęgawskim. Ścigam się nie tylko w Starogardzie, ale też w Gdańsku, Gdyni, Tczewie, Malborku, czy Skórczu – opowiada pan Artur.

 

 

Strażnik na koncie ma spore sukcesy. – Rok temu wygrałem kategorię wiekową podczas Triathlonu w Osiecznej. Dumny jestem też z wyniku, który osiągnąłem podczas 54. Biegu Westerplatte we wrześniu 2016 roku. 10 kilometrów przebiegłem w 41 minut i 7 sekund. Zająłem 187. miejsce, a zawodników było w sumie 4 000 – uśmiecha się Artur Stosik.

 

– Nasz kolega wyzwań się nie boi. Bieganie to jego ogromna pasja. Startuje przede wszystkim w dużych imprezach, ale w mniejszych też chętnie bierze udział. Wszyscy zawsze trzymamy za niego kciuki. Jesteśmy dumni, kiedy przywozi kolejne medale, a jak widać kolekcję ma już sporą – powiedziała Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej.

 

Przed panem Arturem kolejne starty. 20 kwietnia weźmie udział w Pielgrzymce Biegowej z Łodzi do Częstochowy. To impreza organizowana ku pamięci zmarłego, uwielbiającego biegi strażnika miejskiego. Przebiec trzeba będzie 130 km. Uczestnicy wyruszą punktualnie o godz. 4.00. Panu Arturowi w pokonaniu tej wymagającej trasy pomoże na pewno zaprojektowany specjalnie dla niego strój. Osobiście wręczył mu go prezydent Janusz Stankowiak. Z miejskim herbem i hasłem Starogardu Gdańskiego „Tu rodzą się gwiazdy” na piersi Artur Stosik na pewno zajmie wysoką lokatę.

 

Strój doda mu sił również 20 maja podczas biegu wokół jeziora Sumin, a potem w dniach 17-18 czerwca podczas Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim.

Źródło: starogard.pl