• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Uczczono Dzień Flagi

  • IMG_6120
Starogard Gdański. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wybór tego dnia nie był przypadkowy. Miał być to taki moment w roku, w którym Polakom towarzyszą refleksje na temat ważnych dla naszego kraju wydarzeń historycznych.

W Starogardzie Gdańskim 2 maja punktualnie o godz. 12:00 flaga narodowa poszybowała w górę i znalazła się na maszcie, gdzie teraz uroczyście powiewa. Na Rynku rozległy się dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszystko odbyło się w obecności prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, który chwilę później rozdawał mieszkańcom flagi i kotyliony.

 

 

– To bardzo miłe dostać polską flagę od samego prezydenta Starogardu Gdańskiego. Na pewno wywieszę ją w widocznym miejscu, tak aby przypominała mi, że jestem Polką – mówiła pani Barbara. Największy entuzjazm kotyliony i flagi budziły oczywiście wśród najmłodszych starogardzian, którzy chętnie po nie podbiegali. Starsi też z uśmiechem wyciągali ręce po symbole polskości.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto stosunkowo młode. Wprowadzono je na mocy ustawy z 20 lutego 2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie, która weszła w życie 10 kwietnia tego samego roku. Mimo, że obchodzimy je dopiero czternasty raz, to w świadomości Polaków zapisało się już chyba na stałe.

Źródło: starogard.pl