• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Było pięknie, muzycznie, energetycznie

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Smętowo Graniczne. 
Dnia 2 lipca br. odbyła się największa impreza kulturalno – rozrywkowa w Gminie Smętowo Graniczne, pod szyldem  2. edycji koncertu "Smętowo - wspólnie tworzymy to miejsce".

W tym roku  obchodzono także jubileusz 40 - lecia istnienia miejscowego, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji im. Stanisława Muchy.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Sponsorem głównym imprezy była Firma Netto.

 

Pomimo niesprzyjających, zwłaszcza w pierwszej części spotkania warunków pogodowych, koncert odbył się ze wszystkimi planowanymi atrakcjami. Dzięki inicjatywie społecznej grupki młodych ludzi: Patrycji Czech, Mateusza Dziki oraz Adriana Kalinowskiego w godzinach przedpołudniowych miał miejsce IV Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Do walki o nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Smętowo Gr. stanęli zawodnicy z wielu okolicznych miast i gmin. Chwilę dla sportu przedłużyło uroczyste wręczenie odznaczeń LZS.

 

W części oficjalnej koncertu, Wójt Anita Galant wyróżniła Nagrodą Koryfeusza osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się w ubiegłym roku do rozwoju gminy na różnych płaszczyznach. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Pan Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Pan Wicestarosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Pani Irena Gajda, Pani Bożena Langowska, Pan Edmund Chyła, Pan Franciszek Kaszubowski, Pan Krzysztof Czapiewski, Państwo Dorota i Bogdan Legawiec, Państwo Teresa i Tomasz Surma oraz Firma Netto.

 

Po krótkim przytoczeniu historii GOKSiRu przez dyrektora Bartłomieja Kozłowskiego, nastąpiło przekazanie podziękowań i podarunków byłym dyrektorom ośrodka, jak również Pani Wiktorii Mucha, małżonce pierwszego dyrektora

Scena muzyczna należała tego wieczoru do zespołu B-QLL, MESAJAH, QUEST oraz Dj C- Tite. W przerwach pomiędzy występami gorącą atmosferę podtrzymywał pokaz Fire Show w wykonaniu Oskara Tylki. Na wszystkich przybyłych czekała smaczna, regionalna zupa parzybroda, przygotowana podczas nietypowego dość pokazu kulinarnego.

 

W zasadzie można przyznać, że gdyby nie przelotne opady deszczu, wszystko odbyłoby się zgodnie z oczekiwaniami organizatorów.

 

-Niestety, pogoda jest poza naszym zasięgiem. Pozostałe założenia programu zostały wykonane w pełni – relacjonuje Bartłomiej Kozłowski.  

 

O powodzeniu tego dnia zadecydowała niezawodna publiczność, która  pomimo zmiennej aury zgromadziła się licznie na smętowskim stadionie. I tak w kilku słowach podsumowania, świeczki na torcie zostały zdmuchnięte na szczęście, a Smętowiacy dalej tworzą swoje wspólne miejsce. I, o to właściwie chodziło najbardziej.

 

Źródło: smetowograniczne.pl