• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Kubusiu, nie jesteś sam!

  • plakatoficjalny
 Informacja o chorobie Kubusia Gzeli szybko obiegła teren powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego.  Niecodziennie bowiem wykrywa się guza mózgu u kilkumiesięcznego dziecka. Walka o zdrowie chłopca trwa.

Kubuś urodził się 10 czerwca 2016r., dostał wówczas 10 punktów w skali Apgar. Był wielkim szczęściem i oczkiem w głowie swoich rodziców Angeliny i Roberta. W listopadzie tego samego roku, mama chłopca zauważyła niepokojące objawy, które poddano konsultacji lekarskiej. Dalsza diagnostyka wykazała guza mózgu o wymiarach 58 x 40 x 33 mm. Kubuś został przewieziony do Szczecina i poddany operacji. Na wskutek choroby stracił wzrok.  W  styczniu br. rodzina dowiedziała się, iż guz odrasta, dlatego chłopca poddano chemioterapii. Nadzieją dla Kuby jest terapia protonowa w Monachium, a następnie rehabilitacja. Niestety koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny Gzeli zwłaszcza, że tata Kuby, pan Robert także zachorował na nowotwór.

 

 

Pomóż Kubie, przyjdź na Bal

 

Na szczęście, dobre serca ludzi ponownie stanęły otworem i rozpoczęto akcję pomagania Kubusiowi. Wspaniałą inicjatywą okazał się festyn zorganizowany w Nowem (powiat świecki).

 

Kolejną możliwością wsparcia leczenia tego dzielnego chłopca jest udział w Balu Charytatywnym, który odbędzie się 27 maja br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.  Jako organizatorzy zadbamy o wspaniałą atmosferę i gro atrakcji dla wszystkich przybyłych. Będzie to możliwe dzięki wsparciu wielu lokalnych firm, osób prywatnych, artystów i samorządów.

 

Kubuś jest mieszkańcem naszej gminy, poprzez ten bal chcemy zwiększyć jego szansę na zdrowe i szczęśliwe życie, jak również udowodnić, że wspólnie naprawdę da się zdziałać wiele dobrego. Cel jest szczytny.  Liczymy na Państwa.

 

 

 

Do rodziców Kuby -  Macie wspaniałego i dzielnego synka, a on wyjątkowych rodziców.

 

 Jesteśmy z Wami!

 

  

 

Komitet Społeczny „Pomagamy Kubusiowi”

 

Marta Bronk – Szambowska

 

Ewelina Chylicka

 

Bartłomiej Kozłowski