• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

ASP dla Gniewu

  • ASPdlaGniewu
Gniew. Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku po raz pierwszy w historii podpisuje porozumienie współpracy z samorządem.

Miastem, z którym podjęto rozmowy o podjęciu wspólnych inicjatyw jest Gniew. Atrakcyjna przestrzeń publiczna miasta i jego potencjał w połączeniu      z kreatywnością młodych studentów ASP, zaowocuje projektami koncepcyjnymi, plenerami                        i warsztatami. Porozumienie o współpracy między Uczelnią a Gminą Gniew, podpisane zostanie               4 kwietnia o godz. 11.00 w siedzibie gniewskiej biblioteki.

 

 

Pomysły na prace młodych projektantów zrodziły się po odbyciu pierwszych warsztatów w Gniewie, podczas których grupa studentów wraz ze swoimi wykładowcami, „inwentaryzowała” Gniew. Podczas dwudniowego pobytu w mieście, młodzież dokonała pomiarów obiektów i miejsc, ciekawych                     z dydaktycznego punktu widzenia.

 

Działania podejmowane przez Akademię Sztuk Piękną i Gminę Gniew, związane są z planowaną rewitalizacją miasta. Współpraca ta przyniesie w przyszłości obopólną korzyść – studentom pozwoli zdobyć doświadczenie w projektowaniu przestrzeni publicznej, miasto zaś, zyska koncepcje poszczególnych obszarów miasta, widziane oczami młodych artystów.

 

Już w najbliższy wtorek, 4 kwietnia, o godz. 11.00, w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki odbędzie się wystawa prac semestralnych studentów Architektury Wnętrz pn. „Mieszkać przy murze”, inspirowanych architekturą Gniewu. Wtedy to też nastąpi oficjalne podpisanie porozumienia.

Źródło: gniew.pl