• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

IV Gala Czytelnika

  • 51972
Gniew.W czwartek, 11 maja w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyła się IV Gala Czytelnika. Statuetki, wyróżnienia i upominki wręczone zostały najbardziej aktywnym miłośnikom książek. Nagrodzono i wyróżniono dzieci, młodzież i dorosłych, dla których książki mają wyjątkową wartość.

- Cieszę się, że co roku przybywa nam nowych czytelników, również tych najmłodszych, co nie jest wcale taką prostą rzeczą, kiedy dziś na rynku pojawiają się audiobooki czy e-booki. Dobrze, że nie sięgamy jednak po elektroniczne książki, i że dla nas wciąż najważniejsza jest książka w wydaniu papierowym. Bez czytania, nie ma dziś przygotowania do współczesnego życia, mimo iż ten świat i elektronika idą do przodu, czytanie ze zrozumieniem jest dziś podstawową umiejętnością dla wszystkich, którzy w życiu chcą coś osiągnąć – mówiła w imieniu gniewskiego samorządu Walentyna Czapska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie, zachęcając wszystkich do czytania.

 

 

Po oficjalnym otwarciu gali wręczono nagrody.

 

I tak Czytelnikiem Roku 2016 w kategorii dziecięcej została Aleksandra Kłodda. Wyróżniono zaś najmłodszą czytelniczkę Alicję Wardzińską.

 

W kategorii młodzieżowej statuetkę wręczono Katarzynie Walentej, wyróżnienie zaś powędrowało do Kacpra Chrzanowskiego.

 

Wśród dorosłych najbardziej aktywnym czytelnikiem roku 2016 została Ewa Kobiela, a Kazimiera Zyntek otrzymała wyróżnienie.

 

Dla nagrodzonych wystąpił z grą na fortepianie Zbyszko Kamiński.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. To wspaniałe, że książki są wciąż tak popularne, bo przecież warto je czytać. Dla zdrowia, dobrego samopoczucia i samorozwoju. Dziękujemy również Pracownikom gniewskiej biblioteki za promowanie czytelnictwa i działalność bibliotekarską, dzięki której czytelnicy w łatwy i przyjemny sposób korzystać mogą z gniewskiego księgozbioru.

Źródło: gniew.pl