• Duet elegancji

  - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

  więcej
 • Czy już gorzej słyszę?

  Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

  więcej

Aktualne wydanie

Gmina Gniew w programie Mieszkanie Plus

 • 53050
Gniew. Miło nam poinformować, że gminna spółka Inwest-Kom dopełniła wszelkich formalności związanych z przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych do programu Mieszkanie Plus, które złoży do 30 września. Prawdopodobnie już w 2019 roku, będziemy mogli wynająć mieszkanie o umiarkowanym czynszu.

Inwest-Kom już z pozwoleniem na budowę

 

 

Jednym z filarów programu jest wsparcie społecznego budownictwa czynszowego, dofinansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), w ramach którego Inwest-Kom w ramach osiedla Tarasy Wierzycy planuje budowę łącznie 3 budynków mieszkalnych z 54 mieszkaniami. Na inwestycję spółka może otrzymać finansowanie zwrotne z BGK w wysokości nawet 75 proc. całej wartości przedsięwzięcia. Składanie wniosków do najbliższej edycji programu mija 30 września. Spółka po opracowaniu projektu uzyskała pozwolenie na budowę, które wydano już 1 września. Jeśli wniosek spółki zostanie pozytywnie rozpatrzony, budowa rozpocznie się już w połowie przyszłego roku, a mieszkania zostaną oddane do użytku w 2019 roku.

 

Dom nad bulwarem

 

Dokumentację projektową o projekt typowy "Dom nad Bulwarem 3 (BN)". Dwa budynki w podobnej wersji były już budowane przez Inwest-Kom przy ul. Partyzantów. W zaprojektowanym jako pierwszym, wielorodzinnym budynku mieszkalnym, znajdzie się 18 mieszkań.

 

1 kondygnacja:

 

 • 4 mieszkania po 51,94 m2 każde
 • 2 mieszkanie po 28,78 m2 każde

 

2 kondygnacja:

 

 • 4 mieszkania po 51,75 m2 każde
 • 2 mieszkanie po 28,60 m2 każde

 

3 kondygnacja (poddasze):

 

 • 4 mieszkania po 47,51 m2 każde
 • 2 mieszkanie po 28,52 m2 każde

 

Mniejsze mieszkania (6 o powierzchni od 28,52 do 28,78 m2) składają się z salonu z aneksem kuchennym i łazienki. W skład większych (12 mieszkań o powierzchni od 47,51 do 51,94 m2) wchodzą salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz dodatkowy pokój.

 

Docelowo powstać mają łącznie trzy budynki wielorodzinne.

 

Gotowe do zamieszkania

 

Wszystkie mieszkania będą w standardzie „pod klucz” - gotowe do zamieszkania. Standard obejmie ściany pomalowane na biało, na podłogach okładziny z  paneli i terakoty, na wyposażeniu płyta grzewcza z piekarnikiem i zlewozmywak, wanna, umywalka oraz miska ustępowa w łazience. Ogrzewanie będzie oparte na indywidualnych kotłach gazowych.

 

Koszty

 

Cena najmu będzie wynosiła około 12,00 zł za 1m2 mieszkania - zawierać będzie czynsz oraz zaliczki eksploatacyjne – płatne miesięcznie z góry. W skład ceny najmu nie wchodzi opłata za indywidualne zużycie mediów takich jak: zimna woda i odprowadzanie ścieków, które będą rozliczane co miesiąc z góry, na podstawie ustalonej prognozy, rozliczanej 2 razy do roku. Opłaty za energię elektryczną oraz gaz ziemny opłacane będą według indywidualnych umów z dostawcami.

 

Gmina a Mieszkanie Plus

 

Działania związane z rządowym programem mieszkaniowym prowadzone są dwutorowo, zarówno przez spółkę Inwest-Kom, jak i przez Gminę Gniew, która nowe mieszkania chciałaby wybudować na terenach przy ul. Sidorowicz. Zlecone zostały już prace zagospodarowania terenu i poszczególnych obiektów. Dokumentacja przesłana zostanie do Banku Gospodarstwa Krajowego, który zadecyduje o budowie bloków w tej części Gniewu.

 

Złóż wniosek o najem mieszkania

 

Już od 1 września można składać wnioski o wpisanie na listę osób zainteresowanych najmem (wstępna weryfikacja). Dokumenty składać można do 31 października.

 

Dokumenty dostępne są w Sekretariacie Inwest-Kom-u lub na stronie internetowej www.inwest-kom.pl.

 

Wnioski składać należy w sekretariacie spółki, drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  (wyłącznie podpisany skan wniosku i oświadczenia o dochodach) bądź pocztą tradycyjną na adres siedziby spółki.

Źródło: gniew.pl