• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

POŻAR W ZELGOSZCZY

Na miejscu zdarzenia zastano objęte pożarem wnętrze budynku garażowego wielostanowiskowego wraz z konstrukcją dachu. Do obiektu bezpośrednio przylegał kurnik oraz budynek warsztatu. Budynek garażu murowany o drewnianej konstrukcji dachu, kryty eternitem, wyposażony w instalację elektryczną. Właściciel obecny na miejscu zdarzenia. Właściciel przed przybyciem ratowników wyprowadził z garaży część sprzętu rolniczego. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy po wyłączeniu zasilania elektrycznego przez zakład energetyczny oraz na wyłączniku głównym budynku podjęli czynności gaśnicze w obronie warsztatu i kurnika oraz w natarciu na palące się wnętrze i konstrukcję dachu budynku. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono z budynku część urządzeń i maszyn składowanych w garażu, gdzie przelano je wodą. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono podsufitkę warsztatu oraz boksu garażowego, który nie palił się - zagrożeń nie stwierdzono. Pojazdy gaśnicze zasilano z pobliskiej sieci hydrantowej. Przybyły na miejsce pracownik zakładu energetycznego odłączył zasilanie budynku na głównym przyłączu. W działaniach brały udział jednostki OSP z Lubichowa, Wielkiego Bukowca, Ocypla oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim.

 

mł. kpt. Karina Stankowska