• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

ZA POSIADANIE DO ARESZTU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w pościgu 29-latka, przy którym znaleźli środki odurzające. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków i zgodnie z decyzją sądu powinien przebywać w areszcie śledczym. 

Wczoraj po południu kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Pasażer tego pojazdu na widok stróżów prawa wysiadł z auta i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie przeszukania okazało się, że 29-latek posiada przy sobie 7 woreczków strunowych, w których znajdował się susz roślinny oraz biały proszek. Jak wykazało badanie testerem były to środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 gramów amfetaminy oraz prawie 3 gramy marihuany. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W czasie sprawdzania policyjnej kartoteki okazało się, że zatrzymany przez kryminalnych starogardzianin był już karany za posiadanie środków odurzających i zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu powinien zostać osadzony w areszcie śledczym w celu odbycia 6 miesięcy zaległej kary pozbawienia wolności. Ponadto starogardzki sąd orzekł wobec 29-latka zastępczą karę 5 dni aresztu w zamian za niezapłaconą grzywnę.

Jeszcze dziś zatrzymany na gorącym uczynku przestępca usłyszy zarzuty, a po wykonaniu czynności procesowych zostanie przekonowjowany do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę aresztu oraz pozbawienia wolności.