• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

KONOPIE I KRADZIONY PRĄD

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o uprawianie konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 71 doniczek z tą rośliną. Zlikwidowana przez funkcjonariuszy plantacja mieściła się na piętrze budynku mieszkalnego w gminie Skórcz. Podczas przeszukania okazało się, że sprzęt wykorzystywany do jej uprawy zasilany jest kradzioną energią elektryczną.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja tych roślin zorganizowana była na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Skórcz.

Podczas prowadzonego przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego policjanci znaleźli przygotowane do tego celu pomieszczenie. Mundurowi zabezpieczyli 71 krzaków konopi indyjskich oraz nasiona i skrzynki z rozsadami. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że przeszukiwany budynek posiadał nielegalne przyłącze energii elektrycznej, a instalacja wspomagająca wzrost roślin zasilana była kradzionym prądem.

Policjanci zatrzymali także 39-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który przebywał w przeszukiwanym budynku i zajmował się uprawą zakazanych w Polsce roślin.

Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił 54-letni mieszkaniec Trójmiasta, który był właścicielem nielegalnej plantacji. Kryminalni zatrzymali go na terenie Gdańska.

W najbliższym czasie obaj zatrzymani usłyszą zarzuty dotyczące uprawy narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo właściciel posesji odpowie również za kradzież energii elektrycznej.