• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Z KASPARUSA DO ARESZTU

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Starogardzki sąd aresztował 19-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Zatrzymany przez dzielnicowych ze Skórcza mężczyzna włamał się do budynku mieszkalnego oraz domku letniskowego. Mężczyzna usłyszał również zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty spowodowane jego działalnością pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ponad 16 tys. zł.

Dzięki pracy funkcjonariuszy ze Skórcza swoją działalność przestępczą zakończył 19-letni mieszkaniec Kociewia. Zatrzymany przez dzielnicowych mężczyzna w kwietniu br. włamał się do budynku mieszkalnego, skąd ukradł poroża jeleni, butelki z alkoholem oraz akcesoria myśliwskie o wartości ponad 10 tys. zł.

Ten sam sprawca włamał się również do domku letniskowego, gdzie ukradł między innymi pompę z hydroforem, baterię prysznicową oraz skrzynkę elektryczną o wartości blisko 2 tys. zł. W trakcie tego włamania mieszkaniec Kociewia powybijał szyby w oknach, zdewastował łazienkę oraz uszkodził kominek powodując dodatkowe straty w wysokości ponad 3800 zł.

Na jego trop wpadli dzielnicowi ze Skórcza, którzy ustalili personalia sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kasparus. W trakcie przeprowadzonego przeszukania, interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli większość przedmiotów skradzionych w wyniku włamania.

Wczoraj starogardzki sąd aresztował na 2 miesiące zatrzymanego przez policję 19-latka. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.