• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Spotkanie LGD

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Nowe. 
W Urzędzie Gminy w Nowem, spotkały się Lokalne Grupy Działania ze Świecia, Tczewa i Starogardu Gdańskiego z niemiecką Lokalną Grupą Działania  rejonu Ammersee.

Spotkanie to było związane z trwającą współpracą partnerską pomiędzy grupami polskimi a grupą niemiecką. LAG Ammersee reprezentowali Klaus Horney i Hans-Peter Sander. Podczas dyskusji omawiano polsko-niemieckie pola współpracy w ramach kolejnej perspektywy funduszy europejskiej. Główny ciężar rozmów skupił się na możliwości wsparcia wymiany gospodarczej oraz promocji produktów lokalnych polskich w Niemczech i niemieckich w Polsce.  Tradycja kulinarna a co z tym związane lokalne, unikalne przetwórstwo stanowi ciekawą ofertę dla osób odwiedzających Kociewie jak i region Ammersee. Poza wsparciem lokalnej gospodarki grupy działania zamierzają współpracować w zakresie kultury oraz turystyki.  Przedstawiciele LAG Ammersee podczas pobytu  w Nowem  spotkali się także z Burmistrzem Nowego oraz szefami Kół Wędkarskich. Pan Klaus Horney zaprosił nowskich wędkarzy do Niemiec na wspólne niemiecko-polskie wędkowanie, bardzo ciepło wspominał także ubiegłoroczne wędkowanie w Polsce. Delegacja niemiecka zwiedzała również Kociewie przygotowując trasę planowanej  wycieczki.

 

Źródło: gminanowe.pl