• Duet elegancji

  - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

  więcej
 • Czy już gorzej słyszę?

  Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

  więcej

Aktualne wydanie

Zajęcia piłkarskie

 • 20180513
Pelplin. Pelplińskie Centrum Sportu oraz Lokalni Animatorzy Sportu zapraszają  na zajęcia piłkarskie dla wszystkich chętnych, które odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 19:30 na pelplińskim Orliku. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat.

Czytaj więcej: Zajęcia piłkarskie

Pelplińskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji

 • 20180504
Pelplin. 3 maja 2018 r.  w Pelplinie miały miejsce obchody związane z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył ks. Infułat Tadeusz Brzeziński.

Czytaj więcej: Pelplińskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji

Integracyjny Parafiadowy Turniej Tenisa Stołowego

 • 20180424
Pelplin. W sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie rozegrano Integracyjny Parafiadowy Turniej Tenisa Stołowego.Na zaproszenie miejscowego UKS Gminy Pelplin ” Tenisista” zjawili się zawodnicy z Kwidzyna, Tychnów,Starogardu,Piaseczna i Gdańska.

Czytaj więcej: Integracyjny Parafiadowy Turniej Tenisa Stołowego

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 • 20180415
Pelplin. 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

II Pelpliński Marsz Na Orientację

 • 20180408
Pelplin. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w II Pelplińskim Marszu Na Orientację, który odbędzie się 14.04.2018 rok (Sobota).

Czytaj więcej: II Pelpliński Marsz Na Orientację

Lany Poniedziałek w Pelplinie

 • 20180326
Pelplin. Lany Poniedziałek czy Poniedziałek Wielkanocny – to określenia drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, który co roku przynosi wiele radości, szczególnie tym najmłodszym. Kultywowany w całej Polsce jest jedynym dniem w roku, kiedy nikt nie może nam zabronić wylać wiaderka wody na kogoś z rodziny, przyjaciół bądź znajomych, a widok przemoczonego ubrania wywołuje uśmiech na twarzach nie tylko oblewających, ale i oblanych.

Czytaj więcej: Lany Poniedziałek w Pelplinie

POWIATOWE IGRZYSKA

 • 20180317
Pelplin. 16 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców.

Czytaj więcej: POWIATOWE IGRZYSKA

Dzień Kobiet w Pelplinie

 • 20180308
Pelplin. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Pelplin. W uroczystości wzięły udział członkinie kół oraz zaproszeni goście. Spotkanie miało charakter integracyjny.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Pelplinie

WILCZYM TROPEM 2018

 • 20180227
Pelplin. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 1 marca 2018 r. na terenie Pelplina odbędzie się gra miejska pt. „WILCZYM TROPEM”. Organizatorem Gry jest Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Czytaj więcej: WILCZYM TROPEM 2018