• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Ogólnopolski Konkurs „Piosenki Marka Dutkiewicza”

  • 1319-290x192
Pelplin. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Piosenki Marka Dutkiewicza”, który odbył się 20 marca 2017 r., był Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.

W konkursie mogli brać udział soliści ze szkół i placówek z całej Polski. Zmagania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: 6-10 lat, 11-15 lat, 16-21 lat. Gościem specjalnym był Marek Dutkiewicz, autor kilkuset tekstów piosenek, z których wiele stało się przebojami.

 

 

W konkursie udział wzięła uczennica Gimnazjum nr 2 w Pelplinie, Julia Kuczkowska, która zaśpiewała piosenkę „Sto lat czekam na twój list” z repertuaru Ireny Jarockiej. Występ, pomimo tego, że nie zdobyła nagrody, może uznać za udany (w jej kategorii rywalizowało aż 61 wokalistów).

 

W kategorii 16-21 lat wystąpiła absolwentka tej szkoły, Nikola Freda, która zajęła II miejsce (zaśpiewała piosenkę „Ding dong” z repertuaru zespołu 2+1).

Źródło: pelplin.pl