• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

III Regionalna Parafiada

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Subkowy. 
W dniach 22-24.04.2016r. w Pelplinie, Gniewie, Subkowach i Rudnie odbyła się III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Ł ącznie wystąpiło w niej 544 zawodników, 28 osób prowadzących i wolontariuszy z KSM przy Parafii Subkowy. Uczestnicy rywalizowali w piłce nożnej, unihokeju, tenisie stołowym, koszykówce, siatkówce, warcabach, szachach, badmintonie dziewcząt i chłopców oraz konkursach: biblijnym, z wiedzy o Kościele, sporcie, plastycznym na temat "Moja mała ojczyzna". Nowością było przeprowadzenie turnieju integracyjnego z udziałem osób niepełnosprawnych. Organizatorzy otrzymali wsparcie od Powiatu Tczewskiego, Gmin: Pelplin, Gniew, Subkowy i za pośrednictwem Stowarzyszenia Parafiada od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu zwycięzcy indywidualni i drużynowi otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i opiekunów zagwarantowano poczęstunek. W ogólnopolskim programie "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało" - 2016 z naszej diecezji uczestniczyło 13 parafii. Prowadzona punktacja zespołowa przyniosła następujące rezultaty:

 

1.Parafia Subkowy - 567 pkt.
2.Parafia Wielki Garc - 541 pkt.
3.Parafia Gniew - 517 pkt. 
4.Parafia Pelplin -270 pkt.
 5.Parafia Nowa Cerkiew - 92 pkt.
6.Parafia Wielkie Walichnowy - 73 pkt.
7.Parafia Królów Las - 69 pkt.
8.Parafia Piaseczno - 67 pkt.
9.Lignowy Szlacheckie - 59 pkt.
10.Parafia Dzierżążno -55 pkt.
11.Parafia Gorzędziej - 45 pkt.
12.Parafia Bobowo -30 pkt.
13.Parafia Tryl - 22 pkt.

 


Podsumowania w miejscach zawodów miały uroczysty charakter. Uczestniczyły w nich władze samorządowe z wymienionych gmin, księża, nauczyciele i sympatycy parafiady. Organizatorzy mieli zaszczyt gościć Panią Marię Kujel ,v-ce Prezesa Stowarzyszenia Parafiada, której tą drogą  przekazujemy podziękowanie za stworzenie miłych relacji międzyludzkich.
Wszystkich czytelników naszej informacji serdecznie pozdrawiam - Jan Juwa z UKS Gminy Pelplin "Tenisista" Rudno.

 

Poniżej umieszczamy zdjęcia, przedstawiające wydarzenia parafiadowe.

 

Galeria

Źródło: subkowy.pl