• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Subkowy nie śpią

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Subkowy. 
W nocy 6 maja 2016 zorganizowano po raz pierwszy „Subkowską Noc Muzeów”, która nawiązywała do obchodzonego w połowie maja Międzynarodowego Dnia Muzeów. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Subkowy Mirosław Murzydło. Mieszkańcy gminy Subkowy i goście spotkali się tłumnie w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, aby zobaczyć przedstawienie światło-dźwięk, przygotowane przez uczniów i nauczycieli subkowskiego gimnazjum, nawiązujące do chrześcijańskich korzeni państwa polskiego. Wiekowa świątynia rozbłysła wspaniałym światłem.

 

Następnym punktem programu był spacer po historycznych miejscach w Subkowach. Dzięki starym zdjęciom i krótkim inscenizacjom można było zobaczyć, gdzie był pałac biskupów kujawskich, więzienie, szewc, zbór, stara szkoła i straż, kuźnia, itp.

 

Wspólna wędrówka zakończyła się wernisażem historycznym w budynku subkowskiego Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy (około godziny 1:00). Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabytki motoryzacji i stare kroniki. Dodatkowo można było przy muzyce i poczęstunku zobaczyć przedmioty z PRL-u, rzeczy związane z militariami, stare gramofony, rzutniki, przedmioty codziennego użytku i nawet napisać list na starej maszynie do pisania.

 

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują mieszkańcom gminy Subkowy za włączenie się w przygotowania Nocy Muzeów oraz za tak liczne przybycie na tę imprezę. Atrakcyjny przebieg imprezy nie byłby możliwy bez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Subkowach, pracowników Domu Kultury, młodzieży KSM-u, subkowskiej parafii św. Stanisława, Gminnej Biblioteki Publicznej, strażaków z OSP Gorzędziej, policji. Dziękujemy za pomoc „Młodym Wilkom”, Bractwu rycerskiemu „Kerin”, Urzędowi Gminy Subkowy i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Koordynacją wszystkich działań zajęło się Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK „Zaplątane Sznurówki”, działające przy Zespole Szkół w Subkowach.

 

Szczególne podziękowania należą się jednak głównemu pomysłodawcy i koordynatorowi przedsięwzięcia panu Dominikowi Szupryczyńskiemu - BRAWO!!!

Źródło: subkowy.pl