• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

28. Międzynarodowa Parafiada

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories Subkowy. 
W minioną niedzielę, wczesnym rankiem, grupa dzieci i młodzieży z gminy Subkowy wyruszyła na 28. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestników wyjazdu pożegnał ks. Feliks Kamecki, proboszcz parafii Subkowy, życząc młodym szczęśliwej drogi i udanego pobytu, a także wielu osiągnięć w czasie konkursów i zawodów organizowanych w ramach parafiady.

Tego samego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach odbyła się Uroczysta Inauguracja 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, w której wzięli udział nasi reprezentanci. Ceremonię otwarcia parafiady poprzedziła msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Rafała Markowskiego. W wygłoszonej homilii bp. Rafał Markowski podziękował organizatorom i uczestnikom 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży podkreślając, że dzieło jakim jest parafiada uczy młodych ludzi wrażliwości i miłości do drugiego człowieka, a idea spotkania we wspólnocie parafiadowej jest dla nich lekarstwem na obojętność i samotność. W tym roku w rywalizacji bierze udział ponad tysiąc pięćset młodych osób z ośmiu państw. W programie są zawody w trzynastu dyscyplinach, konkursy wiedzy, plastyczne oraz wokalne. Organizowane są również warsztaty i inne wydarzenia towarzyszące imprezie. Dzieci i młodzież mają także możliwość uczestniczenia w wycieczkach w czasie których poznają najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Warszawy.

 

 

Wyjazd został dofinansowany ze środków gminy Subkowy w ramach realizacji zadania publicznego „Turystyka i krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży”.

Źródło: subkowy.pl