• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Dbajmy o przyrodę

  • dsc_7029
Świecie. 22 kwietnia cały świat obchodził Dzień Ziemi. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Grucznie, zamiast corocznego sprzątania śmieci, zorganizowano spotkanie z panią leśnik i posadzono krzewy ozdobne.

Dzieci przekonały się, że drewno nie pochodzi z supermarketu, ale z lasu i trzeba wielu lat, żeby las urósł i byśmy mogli korzystać z jego darów.

 

 

Leśnik Agata Skoczek z Nadleśnictwa Żołędowo opowiedziała, jak wygląda codzienna praca w lesie, co należy robić, gdy zgubimy się w leśnych ostępach, jak zachowywać się podczas spacerów w lesie oraz radziła, by nie dotykać dzikich zwierząt. Bardzo ciekawe były również opowieści o leśnych zwierzętach i ich zwyczajach.

 

Dzieci z Gruczna będą już wiedziały, że do lasu pies może wchodzić tylko na smyczy, a o czystość musimy zadbać sami zabierając śmieci ze sobą do domu. Dzieci przekonały się również, jak ciekawym doświadczeniem może być wycieczka do lasu, jeśli tylko będziemy szanować otaczającą nas przyrodę.

 

Na zakończenie zasadzono wspólnie krzewy ozdobne koło szkoły.

 

Inicjatorem spotkania z panią leśnik był nauczyciel przyrody Marcin Andryanczyk. 

 

Źródło: swiecie.eu