• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Jazda w powiat

  • lowel
Świecie. Nie musisz mieć drogiego roweru i wielkiego doświadczenia, by wziąć udział w rajdzie w ramach akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tym razem spotkamy się nad jeziorem Deczno w sobotę 26 sierpnia.

„Kujawsko – pomorskie na rowery” to cykl rajdów rowerowych, które odbywają się w różnych zakątkach naszego województwa. Cykl, którego celem jest promocja turystyki rowerowej przy jednoczesnym poznawaniu atrakcji turystycznych i krajobrazowych znajdujących się na drodze każdego przejazdu.

 

 

- W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Run-to-Run, które jest głównym organizatorem akcji i zostaliśmy partnerem projektu – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia. - Start i meta znajdowały się w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Deczno. Trasa, licząca 33 km, wiodła przez Sulnowo, Jeżewo, Krąplewice, Leosię, Bedlenki i Mały Dólsk. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 osób z całego województwa. Dopisała nie tylko frekwencja, ale również  atmosfera. Zjawiły się całe rodziny. Obiecaliśmy wtedy, że w 2017 r. również będziemy chcieli współorganizować rajd i słowa dotrzymujemy.

 

Miastami partnerskimi są Włocławek, Żnin, Brodnica, Świecie i Toruń. Trasa rajdu w Świeciu została zmieniona, aby uczestnicy mogli zobaczyć inne walory turystyczno – krajoznawcze powiatu.

 

W sobotę 26 sierpnia o godz. 11.00 uczestnicy wyruszą z Ośrodka Wypoczynkowego Deczno. Do pokonania będą mieli ponad 27 km.

 

MAPKA Z TRASĄ RAJDU - ZOBACZ.

 

Na mecie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale akcji Kujawsko – Pomorskie na rowery oraz mnóstwo całe konkursów z nagrodami i quiz, w którym do wygrania będzie nagroda główna-rower.

 

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe: numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz talon na posiłek na mecie.

 

Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy przygotujemy  pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy przy rejestrowaniu naszych dzieci zaznaczyć, czy to ich pierwszy rajd.

 

Biuro zawodów będzie znajdowało się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Deczno, gdzie będzie można odbierać pakiety w sobotę  26 sierpnia od godz. 9.30 do 11.00.

 

Formularz zapisowy-tutaj.

 

Wszelkie pytania dotyczące rajdu należy kierować poprzez nasz profil facebookowy - tutaj.

 

Źródło: swiecie.eu