• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

NOWAKOWSKA DRUGA W FRANCJI

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories

W rozgrywanym od kilku lat jednym z czołowych mityngów lekkoatletycznych we Francji Dominika Nowakowska zajęła w czwartek 18 czerwca drugą lokatę.

W miejscowości Hérouville-Saint-Clair na północny Francji utytułowana biegaczka z Kociewia w biegu na 3000 metrów zajęła z czasem 9:04.36. Szybsza od Polki była jedynie Kenijka Caroline Chepkemoi (9:01.31). Na tym samym dystansie czwarta z wynikiem 9:16.47 była Matylda Kowal, a piąta linię mety przekroczyła Iwona Lewandowska (9:18.86) – nasze inne czołowe zawodniczki.

Wynik uzyskany przez Nowakowską jest jej drugim w karierze – rekord życiowy 9:01 z 2013, jednak jak sama przyznaje nigdy nie miała tak mocnego wejścia w sezon na bieżni.

 

Kolejnym startem Dominiki będzie występ na 5000m w Anglii. W mocno obsadzonym biegu zobaczymy najlepsze polskie biegaczki oraz angielki. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Start zaplanowano za 27 czerwca w Watford k. Londynu.