• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

A-1 ZA DARMO W WEEKENDY

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories

Rząd zdecydował o zwolnieniu z opłat kierowców, którzy w weekendy będą podróżować autostradą A1 na odcinku Gdańsk - Toruń. Zwolnienie ma obowiązywać od 26 czerwca do końca sierpnia. Powinno to zmniejszyć korki drogowe, utrudniające wyjazdy i powroty z wakacji. Darmowe przejazdy A1 będą obowiązywać: od piątku od godziny 16, w sobotę i niedzielę w godzinach od 7 do 22.30. Ze względu na rozpoczynające się wakacje - za korzystanie z A1 nie zapłacimy już w ten weekend (26 - 28 czerwca).

Natomiast w sierpniu (15 sierpnia to dzień świąteczny) darmowe przejazdy rozpoczną się już 13 sierpnia od godziny 16 i zakończą w niedzielę 16 sierpnia (o godzinie 22.30).


Rada Ministrów zdecydowała, że z ogólnej rezerwy budżetowej 50 mln zł zostanie przekazane Krajowemu Funduszowi Drogowemu na pokrycie ubytków związanych z odstąpieniem od pobierania opłat za przejazd autostradą.

źródło - premier.gov.pl

Aktualizacja - bramki na A1 już otwarte - informuje AmberOne Autostrada A1 na Twitterze, pamiętajmy że nie jeździmy za darmo przez cały weekend. Poniżej komunikat od operatora autostrady:

Zgodnie z otrzymanymi instrukcjami z Ministerstwa Infrastruktury zwolnienie z opłat będzie obowiązywało w piątek 26 czerwca od godziny 16.00 do 23.59, w sobotę 27 czerwca od godziny 10.00 do 23.59 i niedzielę 28 czerwca od godziny 13.00 do 23.59.

W piątek szlabany na bramkach wjazdowych i zjazdowych zostaną otwarte od godziny 16.00 natomiast o godzinie 22.30 zostaną zamknięte szlabany na bramkach wjazdowych. Osoby wjeżdżające na autostradę po godzinie 22.30 będą pobierały bilety wjazdowe i jeśli dojadą do wybranych bramek zjazdowych przed ich zamknięciem do godziny 23.59 opuszczą autostradę bez uiszczania opłaty. Uwaga!!! Kierowca, który pojawi się na zjeździe po godzinie 00.00 będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty zgodnie z obowiązującym regulaminem tj. szczególnie w przypadku braku biletu do zapłaty za najdłuższy odcinek dla danego miejsca zjazdu. W przypadku pojazdów kat. 1 będzie to maksymalnie 29,90 zł kat. 2, 3 i 4 będzie to max 71 zł natomiast dla kategorii 5 stawka wynosi max 298,90 zł. Opis kategorii pojazdów jest dostępny na stronie www.a1.com.pl w zakładce opłaty/klasyfikacja pojazdów. Podobne zasady będą obowiązywały w sobotę i niedzielę, tj. otwarcie bramek nastąpi odpowiednio w sobotę o godzinie 10.00 i a w niedzielę o godz. 13.00, zamknięcie bramek wjazdowych będzie miało miejsce o 22.30 pobór opłat zostanie rozpoczęty ponownie o godzinie 00.00.