• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Innowacja rozwiązań

Gniew. Firma „Ślizex” od kilku lat prowadzi szerokie prace w zakresie wdrażania nowoczesnych instalacji budowlanych, oraz modułowych technologii w budownictwie. Między innymi dlatego firma zdecydowała się na podwojenie zatrudnienia i ogłosiła otwarty nabór na szereg nowych stanowisk w przedsiębiorstwie.

 

Ambicją przedsiębiorstwa od początku jego działania - datowanego na 2 sierpnia 1992 roku, było wdrożenie nowatorskiej myśli do wielokrotnego, przemysłowego zastosowania. Dięki otwarciu na nowe rozwiązania, w roku 1998 powstał system drzwi duo metalowych - stalowo aluminiowych, wykonywanych w technologii spawania naroży. Dwa lata później przedsiębiorstwo wprowadziło lekkie zadaszenia stosowane przed wejściami głównymi do klatek schodowych, które w ciągu kolejnych lat rozszerzono o zadaszenia ostatnich kondygnacji budynków wielorodzinnych, zabudowy logii i elementy przykryć chwili obecnej system jest całkowicie kompatybilny ze wszystkimi technologiami budowanych przed laty blokowisk.

 

W 2004 roku zakład produkcyjny opuścił pierwszy prototyp samonośnego przedsionka aluminiowego - roboczo nazwany WIATROŁAP serii W. Produkty te wykonywane są w wersji niezmienionej do dnia dzisiejszego, jednak w strategii rozwoju firmy rozpoczęły erę prototypów rozwiązań modułowych dla budownictwa. Już w roku 2007 zaowocowało to wypuszczeniem na rynek wyłazów dachowych i modułowych świetlików łukowych, a w roku 2009 pierwszej modułowej konstrukcji wiaty śmietnikowej w systemie MOS (modułowe osłony śmietnikowe).

 

Dziś, największym wyzwaniem dla „Ślizexu” jest wdrożenie wiat modułowych w kilku wariantach. W ten sposób firma chce odpowiedzieć na olbrzymie zainteresowanie związane z wejściem w życie ustawy „śmieciowej” . W odpowiedzi na takie właśnie zainteresowanie, firma planuje podwoić zatrudnienie, oraz doprowadzić do otwarcia nowych działów. Firma planuje zakup nowoczesnych maszyn sterowanych metodą CNC, jak również uruchomienie produkcji na zakupionym w 2011 roku centrum robo-tycznym spawalniczym. „Ślizex” do tych produktów wprowadza modułowe elementy elewacyjne ceglane i kamienne, urozmaicając swoją dotychczasową ofertę wykonawczą el. stalowych i aluminiowych.

 

Od dnia 15 marca do 15 kwietnia, w związku z tym firma ogłasza otwarty nabór na szereg nowych stanowisk w przedsiębiorstwie. W tym czasie, po złożeniu dokumentów prowadzone będą rozmowy kwalifikacyjne, oraz zawierane umowy. Lista stanowisk wymieniona została w odrębnym ogłoszeniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 58-535-36-00 - prowadzący Marzena Ślizewska, lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.