• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Kropla miłości i pola nadziei

Pelplin. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca mieszkańców diecezji do udziału w kwietniowych akcjach - "Podaruj kroplę miłości" oraz "Pola nadziei". Obie akcje mają na celu pomoc chorym.

 

W ramach kampanii "Podaruj kroplę miłości", pelplińska Caritas organizuje akcję honorowego oddawania krwi dla potrzebujących. W poprzedniej akcji - organizowanej również przez pelplińską Caritas - udało się zebrać 33 litry krwi.

- W Tygodniu Miłosierdzia (7-13 kwietnia 2013 r.) będziemy kontynuować akcję "Podaruj Kroplę Miłości" - mówi ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej. - Inicjatywa zrodziła się z potrzeby serca pomocy drugiemu człowiekowi w wielorakich formach, nie tylko materialnych. Dlatego w Tygodniu Miłosierdzia będziemy zachęcać do honorowego oddawania krwi w oddziałach centrów krwiodawstwa w Starogardzie Gd., Tczewie, Świeciu, Chojnicach, Lęborku, Kościerzynie oraz w pozostałych punktach honorowego oddawania krwi na terenie diecezji.

Związany z ideą Tygodnia Miłosierdzia będzie też udział Caritas w ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei" (21 kwietnia 2013 r.), która wspomaga działalność hospicyjną.

- Honorowy patronat nad akcją "Pola nadziei" w naszej diecezji objął ks. biskup Ryszard Kasyna - mówi ks. Grzegorz Weis. - Obecnie jedynym hospicjum związanym z naszą Caritas jest Kartuskie Hospicjum Domowe. W tym roku pragniemy uczestniczyć w przekształceniu go w hospicjum stacjonarne.

21 kwietnia wolontariusze Caritas na terenie Diecezji Pelplińskiej zbierać będą środki na cele hospicjów. Jednocześnie będą wręczać darczyńcom żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.