• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Drogi, jezioro i hala

Nowe. Sporo się dzieje ostatnio od strony inwestycyjnej w gminie Nowe. Na ukończeniu są rozpoczęte niedawno inwestycje a otwierane są nowe.

Powoli kończą się prace przy hali widowiskowo sportowej przy ulicy Nowej. Obecnie trwają prace wykończeniowe: malowanie, montaż drzwi wewnętrznych, siedzeń, barier, części podłóg. Z dużych wewnętrznych prac pozostała do wylania poliuretanowa podłoga areny, podłogi poliuretanowe w salach fitness i siłowni, montaż jednego dużego okna. Trwają intensywne prace na zewnątrz budynku, obecnie wykonywany jest łącznik pomiędzy halą a szkołą, ciągi komunikacyjne, ogrodzenia za kilka dni rozpoczną się prace przy boisku wielofunkcyjnym. Niestety długa i śnieżna zima spowodowała nieznaczne wydłużenie terminu robót, które winny zakończyć się w przeciągu dwóch miesięcy. Bezpieczniej na działki Jesienią ubiegłego roku wybudowany został chodnik przy ulicy Kolejowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową wzdłuż stadionu w kierunku na Twardą Górę. W bieżącym roku nastąpi zakończenie inwestycji i przedłużenie chodnika od stadionu do końca ogródków działkowych. Obecnie budowany chodnik będzie miał około 260 metrów, łącznie dwa odcinki będą miały około 450 metrów długości. Prace wykonuje firma Sław Bud z Nowego a zakończenie zaplanowano na koniec października . Koszt wykonania chodnika wyniesie 56 tysięcy złotych. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Rewitalizacja Jeziora Czarownic Wraz z zakończeniem sezonu kąpielowego rozpoczęły się prace związane z rozpoczęciem kolejnej dużej inwestycji – rewitalizacji Jeziora Czarownic. Ogłoszono przetarg a po jego rozstrzygnięciu wykonawca – firma Zakład Remontowo Budowlany - Drogowy Jan Boczek z Nowego rozpoczął prace rozbiórkowe. Jeszcze w tym roku maja powstać budynki szatni – łącznika z salą konferencyjną i restauracja a do maja 2014 roku cała infrastruktura towarzysząca boiska, pomosty, hangar, wiaty, plac zabaw. (serw)