• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Twórczy Recykling

Subkowy. Dom Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Subkowach przygotował ciekawą ofertę bezpłatnych zajęć w Domu Kultury oraz świetlicach wiejskich, aby młodzi mieszkańcy nie musieli spędzić dwóch tygodni przed komputerem podczas ostatnich ferii.

Animatorzy Domu Kultury prowadzili szereg artystycznych zajęć dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem materiałów recyklingowych rozwijających ich zdolności manualne, poczucie estetyki i zdolności kreatywnego myślenia. Zajęcia odbyły się w Domu Kultury w Subkowach i 6 świetlicach wiejskich: tj. Wielka Słońca, Brzuśce, Gorzędziej, Wielgłowy oraz w Wiejskim Domu Kultury w Małym Garcu i Radostowie.

Motywem przewodnim zimowych zajęć artystycznych, było przetwarzanie rzeczy codziennego użytku, takich jak np., papier toaletowy, papierowe rolki, czy plastikowe butelki. Pierwszego dnia w Domu Kultury powstało wiele sznurkowych kompozycji z papieru toaletowego. Twórczego zaangażowania nie zabrakło również w następnych dniach. Recykling, który wykorzystany został podczas Ferii Zimowych to przedsmak oraz zapowiedź Akcji Lato. Już teraz możemy powiedzieć, że podczas wakacji na pewno zaskoczymy przybyłych uczestników. W ramach ferii odbył się również wyjazd na lodowisko w Malborku w którym udział wzięło 40 osób. Wszyscy wrócili stamtąd cało i zdrowo. Było to trafne podsumowanie tegorocznych ferii zimowych z Domem Kultury w Subkowach. Partnerem tegorocznych Ferii Zimowych był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach. Dziękujemy także wolontariuszom, którzy dzielnie pomagali nam w organizacji zajęć.