• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Boisko z "Wstęgą"

Opalenie. W Opaleniu (gm. Gniew) wybudowano nowy obiekt sportowy – boisko wielofunkcyjne. Jest to jedno z wielu zadań realizowanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Wstęga Kociewia przez samorządy i organizacje.

Gmina Gniew wystąpiła do LGD Wstęga Kociewia z wnioskiem o dofinansowanie zadania pod nazwą „Budowa boisk sportowych o nawierzchni ze sztucznej trawy i poliuretanu w miejscowości Opalenie”, w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, na kwotę 320 tys zł. - Rada programowa LGD Wstęga Kociewia pozytywnie rozpatrzyła wniosek Gminy Gniew, który skierowano do dalszej realizacji do Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego – powiedział prezes zarządu LGD Wstęga Kociewia Bogdan Badziong. - Oddany obiekt przyczyni się znacząco do rozwoju sportu w Opaleniu. Będzie służył mieszkańcom i uczniom, a w ten sposób wpłynie na odnowę i rozwój wsi. Taki jest właśnie cel działania Lokalnej Grupy Działania Wstęga Kociewia, aby stwarzać warunki i możliwości do aktywizacji i integracji środowisk wiejskich a przez to wpływać na rozwój. W ten sposób realizujemy także założenia przyjętej strategii. – powiedział Bogdan Badziong. - Jako nauczyciel i radny z Opalenia cieszę się, że boisko powstało. Starania moje i innych osób o zabezpieczenie wkładu własnego w budżecie gminy na to boisko i podjęcie decyzji o jego budowie, dały wymierny efekt w postaci oddanego obiektu sportowego. Liczę, że boisko będzie dobrze służyło mieszkańcom i uczniom – powiedział radny Marek Barnik. sas