• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Owocne 15 lat

Tczew. Już 26 listopada, we wtorek odbędzie się specjalna Sesja Rady Powiatu Tczewskiego wieńcząca 15 lecie powstania samorządu powiatowego. Będzie czas na wspomnienia ale i na podsumowanie dorobku 15 lat istnienia powiatu.

Przypomnijmy, że pierwsza sesja Rady Powiatu odbyła się 4 listopada 1998 roku. Minine 15 lat dla powiatu tczewskiego, pomimo niewielkiego majątku w jaki został wyposażony powiat były owocne i dzisiaj, z dumą możemy pokazywać swoim mieszkańcom dorobek dobrze służący lokalnej społeczności - mówi Mariusz Wiórek – wicestarosta tczewski I, II jak i obecnej kadencji. Te 15 lat w Powiecie Tczewskim to blisko 2 mld zł przychodów rozdzielonych na kilkanaście szkół ponadgimanzajalnych, 7 domów pomocy społecznej , szpital, placówki opiekuńcze i ponad 230 km dróg. Powiatowe inwestycje poprawiły warunki obsługi mieszkańców w naszych jednostkach i urzędach, ułatwiły dostępność do administracji. Polepszyły standard obsługi klientów powiatowych instytucji oraz warunków nauki i sportu dla naszych uczniów. Śmiało można potwierdzić, że mieszkańcy powiatu silnie utożsamiają się ze swoją małą powiatową ojczyzną, o czym świadczy silne zaangażowanie się różnych środowisk w życie powiatu tczewskiego.

(eha)