• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Pogonili lisa nad Wisłą

Nowe. Zgodnie z coroczną tradycją, gospodarstwo agroturystyczne Huzar z Nowego zorganizowało hubertusowskie gonitwy za lisem.

Świętowanie otworzyła barwna parada jeźdźców po Nowem. Po niej na nadwiślańskich błoniach odbyły się gonitwy w kategorii dorosłych, juniorów oraz dzieci.  Znakiem do rozpoczęcia gonitw był strzał z husarskiego pistoletu oddany przez  Burmistrza Nowego.  Czesława Wolińskiego. Zmagania okazały były nadzwyczaj ekscytujące i spektakularne.

Tegorocznymi zwycięzcami biegów zostali: w kategorii dorosłych Marek Szmyt z Tymawy, w kategorii juniorów Asia Meger (stajnia Huzar Nowe) a wśród dzieci Anita Lewandowska (stajnia Huzar Nowe).

Na zakończenie imprezy dokonano jeszcze jednej dekoracji mianowicie uhonorowaną najładniejszą amazonkę hubertusa, którą okazała się Aleksandra Jabłońska. Mieszane damsko-męskie jury zwróciło uwagę  na nienaganny strój jeździecki oraz urodę Oli, całość  tworzyło harmonię elegancji  i młodzieńczego uroku. Po biegach w gospodarstwie agroturystycznym odbyło się  spotkanie jeźdźców, ich rodzin oraz zaprzyjaźnionych osób, podczas którego świętowano i na gorąco wymieniano się wrażeniami z gonitw.

 

Organizację hubertusowskich gonitw  wsparła Gmina Nowe.