• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Most już owocuje

Kwidzyn. Most łączący Gniew z Kwidzynem już spełnia pokładane w nim oczekiwania. Szczególnie aktywnie to mostowe połączenie obu stron Wisły wykorzystywane jest przez powiat kwidzyński z korzyścią dla mieszkańców powiatu tczewskiego.

- Zauważam wzrastające zainteresowanie mieszkańców powiatu tczewskiego naszym regionem. Namacalnym znakiem tego zainteresowania jest coraz większa liczba samochodów z rejestracją GTC które przyjeżdżają do naszej gminy lub przejeżdżają w kierunku Kwidzyna - mówi Ewa Nowogrodzka, wójt Gminy Kwidzyn. - A nasi mieszkańcy w tym roku po raz pierwszy, właśnie dzięki połączeniu przez most zorganizowali pieszą pielgrzymkę do najstarszego na Pomorzu sanktuarium Maryjnego w Piasecznie i uczestniczyli w odpuście. Teraz to przecież tylko kilkanaście kilometrów. Pierwsze, bardzo obiecujące kontakty z Gniewem nawiązał już nasz Gminny Ośrodek Kultury. Powinny one zaowocować obustronną wymianą proponowanych imprez kulturalnych. Powiem jeszcze, że nasi mieszkańcy planują zorganizować wyjazd w Bory Tucholskie na grzyby. Oczywiście, wspieram te plany całym sercem. To tylko pierwsze efekty jakie przyniosło nam wybudowanie mostu. Stwierdzenie, że most już owocuje jest więc w pełni uzasadnione - mówi Ewa Nowogrodzka, wójt Gminy Kwidzyn.