• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła

  • 7259
Zblewo. W ostatnią niedzielę sierpnia tłumy mieszkańców i gości odwiedziły arboretum w Wirtach. Przyciągnął ich tu niezwykle klimatyczny Kiermasz Sztuki i Rękodzieła - prawdziwe święto pięknej przyrody, regionalnej sztuki i ciekawych ludzi. Przypomnijmy, iż kiermasz był pokłosiem XI Pleneru Artystów Ludowych Pomorza w Bytoni.

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w Wirtach odbył się już po raz drugi. Rok temu w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc gości z całego regionu, a w tym roku było ich już ponad 2,5 tysiąca! I nic w tym dziwnego, bo formuła imprezy jest bardzo ciekawa. Dlaczego? Odpowiedź jest krótka – ten kiermasz to połączenie tego, co mamy najpiękniejsze – ludzi, przyrody i kultury.

 

 

Mimo porannego deszczu, od samego rana arboretum pełne było zwiedzających. Czekały na nich atrakcyjne stoiska, prezentacje i wystawy, a przede wszystkim – spotkania z twórcami. Do Wirt zjechali bowiem wspaniali rzeźbiarze, hafciarki, artyści malarze czy wikliniarze. Było też stoisko z ręcznie robioną biżuterią i z decoupage. Można było nie tylko podziwiać piękne rękodzieło, ale też porozmawiać z artystami, a nawet podglądać ich przy pracy (m.in. przy wyplataniu koszy). Zachwyt gości budziła przepiękna wystawa prac z XI Pleneru Artystów Ludowych Pomorza w Bytoni.

 

Nie zapomniano także o regionalnej kuchni! Na pyszny poczęstunek zaprosiły gości Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bytoni. Można było również „osłodzić” sobie niedzielę w kawiarence „Kropek”, gdzie czekały m.in. wspaniałe lody i ciasta.

 

Tego dnia i w takim miejscu nie mogło też zabraknąć leśników z Nadleśnictwa Kaliska – gospodarzy arboretum w Wirtach i współorganizatorów kiermaszu. Przygotowali oni nie tylko oblegane przez gości atrakcyjne stoisko edukacyjne, ale także zapewnili bezpłatne zwiedzanie arboretum. A na wszystkich, którzy chcieli po prostu odpocząć i nacieszyć się pięknem przyrody czekały klimatyczne ławeczki w alejkach parku, a nawet – wspaniałe ognisko. Z zaproszenia leśników skorzystały całe rodziny, co bardzo ucieszyło organizatorów! Każdy mógł się tego dnia przekonać, że arboretum w Wirtach to najlepsze miejsce do rodzinnego odpoczynku na łonie przyrody!

 

Organizatorami kiermaszu było Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział kociewski w Zblewie i Nadleśnictwo Kaliska.

Źródło: zblewo.pl