• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Festiwal Smaku w Grucznie

Gruczno. Festiwal Smaku odbywający się co roku w Grucznie (powiat świecki), jest doskonałą okazją do skosztowania najlepszych regionalnych miodów, nalewek, wędlin i serów domowej roboty. Tegoroczny „festiwal” odbywał się w dniach 23-24 sierpnia.

Zakończona niedawno impreza gościła dziesiątki tysięcy turystów. Była rekordowa nie tylko pod względem odwiedzających, bowiem dopisali również wystawcy, których zjechało więcej niż w poprzednich latach. Przybyli z całej Polski, bo festiwal w Grucznie zasłużył już sobie na tytuł najważniejszej imprezy kulinarnej w Polsce Północnej.
Gruczno jest idealnym miejscem dla zwolenników „slow-food” jak i koneserów i ekologicznej żywności, dla których podczas tegorocznego festiwalu nie brakowało przepysznych serów krowich, kozich i owczych, wielu rodzajów chleba, a także wędlin domowej roboty.