• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Studenci ASP w Gniewie

  • 53182
Gniew. Od wtorku, 3 października na ulicach Gniewu spotkać można studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młodzież właśnie u nas odbywa trzydniowe zajęcia z projektowania architektury i kompozycji.

Ponad czterdziestoosobowa grupa studentów bierze udział w zajęciach warsztatowych, wykładach, dyskusjach i spotkaniach integracyjnych. Uczący się artyści, pod okiem wykładowców, poznają zakamarki naszego miasta, a uwieczniając gniewską architekturę i jej wnętrza, uczą się tworzenia rysunków technicznych.

 

 

Zajęcia studentów, choć organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych, powiązać można z podjętą wcześniej współpracą z samorządem. Przypomnijmy bowiem, że w kwietniu br. Gmina Gniew podpisała porozumienie o współpracy z uczelnią. Wykładowcy nie ukrywają że chcieliby, aby warsztaty w Gniewie dla nowych studentów stały się tradycją i młodzież właśnie u nas, wprowadzana byłaby w program studiów, bliżej poznała się i zdobyła swoje pierwsze doświadczenia w dziedzinie architektury.

Źródło: gniew.pl