• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Sukcesy karateków

  • 20171106
Gniew. Za gniewskimi karatekami Otwarte Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 i V Puchar Europy Dzieci, które rozegrane zostały 21-22 października w lubelskiej hali Globus.

Do Lublina przybyli zawodnicy karate tradycyjnego z 11 państw, lecz najliczniejsza była reprezentacja Polski. Wśród uczestników sportowych zmagań nie zabrakło oczywiście reprezentantów gminy Gniew.

 

 

Rozgrywany po raz drugi w Lublinie V Puchar Europy Dzieci zgromadził ponad 600 walecznych zawodników. W sobotę doskonale w konkurencjach indywidualnych, w czterech kategoriach wiekowych, spisali się nasi reprezentanci.
- Poziom zawodów oceniam bardzo wysoko, a atmosfera w hali jest wspaniała. Polska wśród dzieci nadal wiedzie prym w Europie – prezentujemy bardzo wysoki poziom. Ale bardzo dobrze wystartowały też dzieci reprezentujące Mołdawię, Armenię, Izrael czy Czechy.- relacjonuje sensei Kazimierz Marut.

 

Nasi zawodnicy reprezentujący nasze miasto i oczywiście Polskę zaprezentowali się wspaniale. Owocem ich ciężkiej pracy na treningach i obozach szkoleniowych są cztery medale Mistrzostw Europy.

 

- Na mistrzostwa zostali powołani: siedmioletnia Urszula Świdlińska, nasza najmłodsza zawodniczka, która ma za sobą już start w zawodach Mistrzostw Europy. Czuję że w krótkim czasie Ulka będzie przywozić medale dla nas i ku uciesze rodziców. Ulka pokazała się bardzo dobrze pomimo dużej i silnej konkurencji uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Natalia Kottlenga ze ścisłej kadry, znalazła się w pierwszej ósemce. Natan Kriegel zajął rewelacyjne 5 miejsce . Wiktoria Wałaszewska zajęła drugie miejsce. Dawid Szabach zdobył brązowy medal, tak jak Jakub Grzyb i Oliwier Szczeblewski. Oceniam start naszych zawodników za bardzo udany i czuje wielką satysfakcję z wygranych moich podopiecznych. - opowiada sensei.

 

Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Źródło: gniew.pl