• Duet elegancji

  - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

  więcej
 • Czy już gorzej słyszę?

  Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

  więcej

Aktualne wydanie

Nasz piękny park 2

 • sc0001_copy
Gmina Tczew. Zgodnie z zapowiedzią pani sołtys Marii Cimek zrealizowano kolejny etap zagospodarowania parku w Gniszewie. Projekt pn. „Nasz piękny park 2”, podobnie jak ubiegłoroczny, realizowany był w ramach programu „Działaj lokalnie IX” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, które to zadanie w postaci regrantingu współfinansowała Gmina Tczew. Na realizację zadania sołectwo uzyskało wsparcie w wysokości 6000 zł.

Czytaj więcej: Nasz piękny park 2

Pożegnanie Komendanta PSP

 • sc0069
Gmina Tczew. Waldemar Walejko - Komendant Powiatowy PSP w Tczewie pożegnał się ze służbą i swoją jednostką. Uroczystość z udziałem służb mundurowych, samorządowców i duchowieństwa odbyła się 15. września. Jego obowiązki przejął bryg. Andrzej Mróz.

Czytaj więcej: Pożegnanie Komendanta PSP

WYPADEK NA A1

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (08.06) na autostradzie A1 - ranne zostały dwie osoby.Wypadek miał miejsce w okolicy Swarożyna (gmina Tczew) przed godziną siódmą.- Samochód osobowy zjechał z drogi i wjechał do rowu. Ranne zostały dwie osoby. - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. 
W akcji ratunkowej brały udział trzy zastępy strażackie, policja i ratownictwo medyczne. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ustali policja.

REMONT OŚRODKA W SWAROŻYNIE

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories
Dokonano publicznego otwarcia ofert dla zadania pn. „Modernizacja budynku mieszkalno-usługowego w Swarożynie przy ul. Wyzwolenia 4”, w którym mieści się niepubliczny zakład opieki zdrowotnej ZOZ Medical. Do urzędu wpłynęło 18 ofert. Komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą ofertę. Dnia 26 marca Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski podpisał umowę z wykonawcą. Koszt zadania opiewa na kwotę 370 tys. zł.

Czytaj więcej: REMONT OŚRODKA W SWAROŻYNIE

Kolejna zmodernizowana

Dąbrówka Tczewska. W sobotę, 5 października br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej świetlicy wiejskiej wraz z boksem garażowym w Dąbrówce Tczewskiej. Obiekt przeszedł generalny remont.

Czytaj więcej: Kolejna zmodernizowana

Gminno-powiatowe Dożynki

 

Swarożyn. Gmina Tczew znana jest ze swego rolniczego charakteru oraz kultywowania tradycyjnych wartości. Nawiązując do tych jakże chlubnych i ważnych ideałów, w niedzielę 8 września br. w Swarożynie odbyły się uroczyste obchody dożynek, w tym roku wyjątkowo powiatowo-gminnych.

Czytaj więcej: Gminno-powiatowe Dożynki