• Duet elegancji

  - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

  więcej
 • Czy już gorzej słyszę?

  Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

  więcej

Aktualne wydanie

Gmina Gniew Liderem Innowacji

 • 20180318
Gniew. 20 pomorskich gmin zostało udekorowanych statuetkami Liderów Innowacji. 12 marca w Urzędzie Marszałkowski odbyła się konferencja zorganizowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich pn. "E-gmina Bezpieczny Rozwój", podczas której samorządy wyróżniono statuetką i mianem Liderów Innowacji.

Czytaj więcej: Gmina Gniew Liderem Innowacji

Młodzi miłośnicy straży

 • 20180309
  Gniew. Pomieszczenia remizy strażackiej w Gniewie zamieniły się 9 marca w sale zmagań. Do rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” stanęło ponad 60 młodych mieszkańców gminy Gniew. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych, opowiadając m.in. o sprzęcie pożarniczym i rodzajach pożarów.

Czytaj więcej: Młodzi miłośnicy straży

Pierwszy miesiąc monitoringu

 • 20180219
Gniew. Pierwszy miesiąc obserwacji zanieczyszczenia powietrza w Gniewie upłynął pod znakiem stosunkowo dobrych warunków aerosanitarnych. Momentów, w których mogliśmy obserwować wyniki potwierdzające zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym było niewiele – zaledwie kilka wystąpień złych wartości parametrów zanieczyszczenia pyłem zawieszonym w ciągu całego miesiąca.

Czytaj więcej: Pierwszy miesiąc monitoringu

KS Mewa na podium

 • 20180228
Gniew. W niedzielę, 18 lutego na hali miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim odbył się kolejny turniej z cyklu KP Starogard CUP.

Czytaj więcej: KS Mewa na podium

Konkurs wiedzy o Gniewie

 • 20180210
Gniew. W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy wszystkich chętnych  do wzięcia udziału w konkursie pn. "Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą", który odbędzie się 13 lutego o godz. 10.00 na dziedzińcu zamku w Gniewie.

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o Gniewie