• Duet elegancji

    - Od początku, czyli od 1999 roku zajmujemy sie także eleganckim towarem damskim - mówi Andrzej Grzenia, właściciel firmy BONUS MG. - W naszej ofercie znajdą panie garsonki, płaszczyki, kurtki, suknie itp.

    więcej
  • Czy już gorzej słyszę?

    Rozmowa z Bożeną Kłopocką – protetykiem słuchu i z-cą kierownika oddziału firmy GEERS Akustyka Słuchu w Starogardzie Gdańskim.

    więcej

Aktualne wydanie

Przekaż swój 1 procent Caritas

 Jak co roku Caritas Diecezji Pelplińskiej prosi podatników o przekazanie 1% podatku dochodowego na wsparcie prowadzonych akcji. Odpisany 1% zapewni chorym godne warunki do leczenia i życia. Sprawi też, że dzieci z ubogich rodzin przestaną chodzić głodne a wiele z nich pojedzie na wymarzone kolonie. Od 2004 roku, na mocy ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, Caritas jako organizacja pożytku publicznego, może otrzymywać 1% podatku dochodowego z przeznaczeniem na działalność.

Czytaj więcej: Przekaż swój 1 procent Caritas

BADANIA PRZESIEWOWE

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://glospowiatowy.pl/stories

Uprzejmie informujemy, że Pomorski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje badania przesiewowe przez świadczeniodawców posiadających umowy w rodzaju podstawowej opieki zdrowotnej. W przedmiotowym zakresie wyróżniamy następujące programy:

Czytaj więcej: BADANIA PRZESIEWOWE

ZAPNIJ PASY NA A-1

W ramach kampanii "Bezpieczeństwo moje drugie imię" w każdy wtorek i czwartek wakacji na wybranych węzłach autostrady (Rusocin, Swarożyn i MOP Olsze) będą odbywały się kontrole poprawnego zapięcia pasów oraz przewożenia dzieci. 

Czytaj więcej: ZAPNIJ PASY NA A-1

ZAŁAMANIE POGODY


Gwałtowne załamanie pogody na Pomorzu. W Rakowcu (gm. Gniew) drzewo runęło na drogę. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Strażacy w całej Polsce walczą ze skutkami gwałtownych burz, deszczu i silnego wiatru. Skutki załamania pogody można odczuć także w powiecie tczewskim.

Czytaj więcej: ZAŁAMANIE POGODY

NADCHODZI JEREMIE

JEREMIE – Joint European Resources for Micro – to – Medium Enterprises.JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises – Wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw) to nowa inicjatywa pozadotacyjnego wsparcia powołana w 2007 r. przez Komisję Europejską i Europejski Bank Inwestycyjny. JEREMIE to mechanizm, którego działanie odchodzi od tradycyjnego dotacyjnego wsparcia na rzeczmechanizmu odnawialnego (rewolwingowego) (kredyty, pożyczki oraz poręczenia dla firm a także inne instrumenty kapitałowe). Jej ideą jest ułatwienie dostępu do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez oferowanie im dedykowanych instrumentów inżynierii finansowej.

Czytaj więcej: NADCHODZI JEREMIE